320
edits
Line 218: | Line 218: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! Package !! Version (ref. only) !! Notes | ! Package !! Version (ref. only, as of 03-28-2020) !! Notes | ||
|- | |- | ||
| | | cmake || 3.13.4-1 || | ||
|- | |- | ||
| | | g++ || 4:8.3.0-1+rpi2 || | ||
|- | |- | ||
| | | git || 1:2.20.1-2+deb10u1 || Needs a user account at www.github.com | ||
|- | |- | ||
| | | make || 4.2.1-1.2 || | ||
|- | |- | ||
| | | sed || 4.7-1 || | ||
|- | |- | ||
| | | freeglut3-dev || 2.8.1-3 || | ||
|- | |- | ||
| | | libboost-dev || 1.67.0.1+b1 || | ||
|- | |- | ||
| | | libcurl4-openssl-dev || 7.64.0-4+deb10u1 || | ||
|- | |- | ||
| | | libdbus-1-dev || 1.12.16-1 || | ||
|- | |- | ||
| | | libevent-dev || 2.1.8-stable-4 || | ||
|- | |- | ||
| | | libfreetype6-dev || 2.9.1-3+deb10u1 || | ||
|- | |- | ||
| | | libglew-dev || 2.1.0-4 || | ||
|- | |- | ||
| | | libopenal-dev || 1:1.19.1-1 || | ||
|- | |- | ||
| pkg-config || 0.29-6 || | |libopenscenegraph-3.4-dev || 3.4.1+dfsg1-5 || | ||
|- | |||
| libqt5opengl5-dev || 5.11.3+dfsg1-1+rpi1+deb10u3 || | |||
|- | |||
| libqt5svg5-dev || 5.11.3-2 || | |||
|- | |||
| libxi-dev || 2:1.7.9-1 || | |||
|- | |||
| libxmu-dev || 2:1.1.2-2+b3 || | |||
|- | |||
| pkg-config || 0.29-6 || | |||
|- | |- | ||
| qml-module-qtquick2 || 5.11.3-4 || | | qml-module-qtquick2 || 5.11.3-4 || | ||
Line 254: | Line 264: | ||
| qt5-default || 5.11.3+dfsg1-1+rpi1+deb10u3 || | | qt5-default || 5.11.3+dfsg1-1+rpi1+deb10u3 || | ||
|- | |- | ||
| qtbase5-private-dev || 5.11.3+dfsg1-1+rpi1+deb10u3 || | | qtbase5-private-dev || 5.11.3+dfsg1-1+rpi1+deb10u3 || | ||
|- | |- | ||
| qtdeclarative5-private-dev || 5.11.3-4 || | | qtdeclarative5-private-dev || 5.11.3-4 || | ||
|- | |- | ||
| qttools5-dev || 5.11.3-4 || | | qttools5-dev || 5.11.3-4 || | ||
|} | |} | ||
edits