392
edits
(merge from) |
(added VSI) |
||
Line 182: | Line 182: | ||
|- | |- | ||
| VOR || <u>V</u>HF <u>O</u>mnidirectional <u>R</u>adio Range | | VOR || <u>V</u>HF <u>O</u>mnidirectional <u>R</u>adio Range | ||
|- | |||
| VSI || <u>V</u>ertical <u>s</u>peed <u>i</u>ndicator | |||
|- | |- | ||
| VTOL || <u>V</u>ertical <u>t</u>ake <u>o</u>ff and <u>l</u>anding | | VTOL || <u>V</u>ertical <u>t</u>ake <u>o</u>ff and <u>l</u>anding |
edits