8,564
edits
mNo edit summary |
(Wiki channel added, to ease discussions about the wiki.) |
||
Line 8: | Line 8: | ||
! !! Host !! channel | ! !! Host !! channel | ||
|- | |- | ||
| | || Main channel ||| irc.flightgear.org || #flightgear | ||
|- | |- | ||
|Emergency backup<br>main channel || irc.freenode.net || #flightgear | |Emergency backup<br>main channel || irc.freenode.net || #flightgear | ||
Line 17: | Line 17: | ||
|- | |- | ||
|[[Island Virtual Airways]] || irc.flightgear.org || #islandva | |[[Island Virtual Airways]] || irc.flightgear.org || #islandva | ||
|- | |||
|IFR Navigation Squawk || irc.flightgear.org || #airliners | |||
|- | |- | ||
|Off topic chat || irc.flightgear.org || #fg_cantene | |Off topic chat || irc.flightgear.org || #fg_cantene | ||
|- | |- | ||
| | |Wiki || irc.flightgear.org || #wiki | ||
|} | |} | ||