320
edits
m (→Update Raspian) |
|||
Line 213: | Line 213: | ||
==Compiling == | ==Compiling == | ||
{{not done}} | {{not done}} | ||
==='''Dependencies'''=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Package !! Version (ref. only) !! Notes | |||
|- | |||
| freeglut3-dev || 2.8.1-3 || Example | |||
|- | |||
| libboost-dev || 1.67.0.1+b1 || Example | |||
|- | |||
| libcurl4-openssl-dev || 7.64.0-4+deb10u1 || Example | |||
|- | |||
| libdbus-1-dev || 1.12.16-1 || Example | |||
|- | |||
| libevent-dev || 2.1.8-stable-4 || Example | |||
|- | |||
| libfreetype6-dev || 2.9.1-3+deb10u1 || Example | |||
|- | |||
| libglew-dev || 2.1.0-4 || Example | |||
|- | |||
| libopenal-dev || 1:1.19.1-1 || Example | |||
|- | |||
|libopenscenegraph-3.4-dev || 3.4.1+dfsg1-5 || Example | |||
|- | |||
| libqt5opengl5-dev || 5.11.3+dfsg1-1+rpi1+deb10u3 || Example | |||
|- | |||
| libqt5svg5-dev || 5.11.3-2 || Example | |||
|- | |||
| libxi-dev || 2:1.7.9-1 || Example | |||
|- | |||
| libxmu-dev || 2:1.1.2-2+b3 || Example | |||
|- | |||
| pkg-config || 0.29-6 || Example | |||
|- | |||
| qml-module-qtquick2 || 5.11.3-4 || | |||
|- | |||
| qml-module-qtquick-window2 || 5.11.3-4 || | |||
|- | |||
| qt5-default || 5.11.3+dfsg1-1+rpi1+deb10u3 || | |||
|- | |||
| qtbase5-private-dev || 5.11.3+dfsg1-1+rpi1+deb10u3 || Example | |||
|- | |||
| qtdeclarative5-private-dev || 5.11.3-4 || Example | |||
|- | |||
| qttools5-dev || 5.11.3-4 || Example | |||
|} | |||
==Performance settings == | ==Performance settings == |
edits