574
edits
Line 531: | Line 531: | ||
|<tt>osg_SimulationTime</tt> | |<tt>osg_SimulationTime</tt> | ||
|<tt>float</tt> | |<tt>float</tt> | ||
|Defined by OSG | |||
|- | |||
|<tt>osg_FrameTime</tt> | |||
|<tt>float</tt> | |||
|Defined by OSG | |||
|- | |||
|<tt>osg_DeltaFrameTime</tt> | |||
|<tt>float</tt> | |||
|Defined by OSG | |||
|- | |||
|<tt>osg_FrameTime</tt> | |||
|<tt>float</tt> | |||
|Defined by OSG | |||
|- | |||
|<tt>osg_FrameNumber</tt> | |||
|<tt>int</tt> | |||
|Defined by OSG | |Defined by OSG | ||
|} | |} | ||
[[Category:Shader development]] | [[Category:Shader development]] |
edits