6,566
edits
Catalanoic (talk | contribs) |
(→Open translation requests: Added) |
||
Line 29: | Line 29: | ||
! [[#Language map|pl]] <!-- Polski --> | ! [[#Language map|pl]] <!-- Polski --> | ||
! [[#Language map|pt]] <!-- Português --> | ! [[#Language map|pt]] <!-- Português --> | ||
! [[#Language map|pt-br]] <!-- Português do Brasil --> | |||
! [[#Language map|ru]] <!-- Русский --> | ! [[#Language map|ru]] <!-- Русский --> | ||
! [[#Language map|sl]] <!-- Slovenščina --> | ! [[#Language map|sl]] <!-- Slovenščina --> | ||
Line 50: | Line 51: | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pl:Pomoc:Tłumaczenie}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|100|10|link=:pl:Pomoc:Tłumaczenie}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pt:Help:Traduzir}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=:pt:Help:Traduzir}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Help:Translate}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|100|10|link=:ru:Справка:Перевод}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|100|10|link=:ru:Справка:Перевод}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Help:Translate}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Help:Translate}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 71: | Line 73: | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pl:Strona główna}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|100|10|link=:pl:Strona główna}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pt:Página principal}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=:pt:Página principal}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=:pt-br:Página principal}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|100|10|link=:ru:Заглавная страница}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|100|10|link=:ru:Заглавная страница}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|80|10|link=:sl:Main Page}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|80|10|link=:sl:Main Page}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 92: | Line 95: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Aircraft}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=Aircraft}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pt:Aeronaves}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=:pt:Aeronaves}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Aircraft}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|100|10|link=:ru:Самолет}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|100|10|link=:ru:Самолет}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Aircraft}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Aircraft}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 113: | Line 117: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Altitude}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=Altitude}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Altitude}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=Altitude}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Altitude}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|100|10|link=:ru:Высота полёта}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|100|10|link=:ru:Высота полёта}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Altitude}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Altitude}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 134: | Line 139: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Cessna 172P}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=Cessna 172P}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Cessna 172P}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=Cessna 172P}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Cessna 172P}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|100|10|link=:ru:Cessna 172P}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|100|10|link=:ru:Cessna 172P}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Cessna 172P}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Cessna 172P}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 155: | Line 161: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=FGAddon}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 176: | Line 183: | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pl:FlightGear}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|100|10|link=:pl:FlightGear}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pt:FlightGear}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=:pt:FlightGear}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 197: | Line 205: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear hangars}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 218: | Line 227: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=FlightGear Launch Control}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 239: | Line 249: | ||
|| {{progressbar|50|10|link=:pl:Lot śmigłowcem}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|50|10|link=:pl:Lot śmigłowcem}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|50|10|link=:pt:Voando de Helicóptero}} <!-- Português --> | || {{progressbar|50|10|link=:pt:Voando de Helicóptero}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Flying the helicopter}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=Flying the helicopter}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=Flying the helicopter}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Flying the helicopter}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Flying the helicopter}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 260: | Line 271: | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pl:FAQ}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|100|10|link=:pl:FAQ}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|50|10|link=:pt:FAQ}} <!-- Português --> | || {{progressbar|50|10|link=:pt:FAQ}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=:pt-br:Perguntas frequentes}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|10|10|link=:ru:ЧаВо}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|10|10|link=:ru:ЧаВо}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Frequently asked questions}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Frequently asked questions}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 281: | Line 293: | ||
|| {{progressbar|10|10|link=:pl:Instalowanie scenerii}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|10|10|link=:pl:Instalowanie scenerii}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pt:Instalando Cenário}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=:pt:Instalando Cenário}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Howto:Install scenery}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=Howto:Install scenery}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=Howto:Install scenery}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Howto:Install scenery}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Howto:Install scenery}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 302: | Line 315: | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pl:Konfiguracja trybu multiplayer}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|100|10|link=:pl:Konfiguracja trybu multiplayer}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pt:Tutorial de Multiplayer}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=:pt:Tutorial de Multiplayer}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Howto:Multiplayer}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=Howto:Multiplayer}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=Howto:Multiplayer}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Howto:Multiplayer}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Howto:Multiplayer}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 323: | Line 337: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Help:Gallery of messagebox templates}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 344: | Line 359: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=New to FlightGear}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=New to FlightGear}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pt:Novo no FlightGear}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=:pt:Novo no FlightGear}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=New to FlightGear}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=New to FlightGear}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=New to FlightGear}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=New to FlightGear}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=New to FlightGear}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 363: | Line 379: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Portal:User}} <!-- 日本語 --> | || {{progressbar|0|10|link=Portal:User}} <!-- 日本語 --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:nl:Portal:Gebruiker}} <!-- Nederlands --> | || {{progressbar|100|10|link=:nl:Portal:Gebruiker}} <!-- Nederlands --> | ||
|| {{progressbar|50|10|link=:pl:Portal:Dla użytkowników}} <!-- | || {{progressbar|50|10|link=:pl:Portal:Dla użytkowników}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Portal:User}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=Portal:User}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=:pt-br:Portal:Usuario}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=Portal:User}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=Portal:User}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Portal:User}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Portal:User}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 386: | Line 403: | ||
|| {{progressbar|10|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|10|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|10|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Português --> | || {{progressbar|10|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|50|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|50|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Template:infobox aircraft#Full_translation}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 407: | Line 425: | ||
|| {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|100|10|link=Template:Main_page/Languages}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 428: | Line 447: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=TerraSync}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 449: | Line 469: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Troubleshooting problems}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=Troubleshooting problems}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|100|10|link=:pt:Resolvendo Problemas}} <!-- Português --> | || {{progressbar|100|10|link=:pt:Resolvendo Problemas}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Troubleshooting problems}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=Troubleshooting problems}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=Troubleshooting problems}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=Troubleshooting problems}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=Troubleshooting problems}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 470: | Line 491: | ||
|| {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Polski --> | || {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Polski --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Português --> | || {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Português --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Português do Brasil --> | |||
|| {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Русский --> | || {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Русский --> | ||
|| {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Slovenščina --> | || {{progressbar|0|10|link=}} <!-- Slovenščina --> | ||
Line 493: | Line 515: | ||
! English name | ! English name | ||
|- | |- | ||
| en || English | | en || English || English | ||
|- | |- | ||
| ar || العربية | | ar || العربية || Arabic | ||
|- | |- | ||
| ca || Català | | ca || Català || Catalan | ||
|- | |- | ||
| de || Deutsch | | de || Deutsch || German | ||
|- | |- | ||
| el || Ελληνικά | | el || Ελληνικά || Greek | ||
|- | |- | ||
| es || Español | | es || Español || Spanish | ||
|- | |- | ||
| fa || فارسی | | fa || فارسی || Persian | ||
|- | |- | ||
| fi || Suomi | | fi || Suomi || Finnish | ||
|- | |- | ||
| fr || Français | | fr || Français || French | ||
|- | |- | ||
| it || Italiano | | it || Italiano || Italian | ||
|- | |- | ||
| ja || 日本語 | | ja || 日本語 || Japanese | ||
|- | |- | ||
| nl || Nederlands | | nl || Nederlands || Dutch | ||
|- | |- | ||
| pl || Polski | | pl || Polski || Polish | ||
|- | |- | ||
| pt || Português | | pt || Português || Portuguese | ||
|- | |- | ||
| | | pt-br || Português do Brasil || Brazilian Portuguese | ||
|- | |- | ||
| | | ru || Русский || Russian | ||
|- | |- | ||
| | | sl || Slovenščina || Slovene | ||
|- | |- | ||
| | | sr || Српски / srpski || Serbian | ||
|- | |- | ||
| | | sv || Svenska || Swedish | ||
|- | |- | ||
| zh || 中文 | | th || ไทย || Thai | ||
|- | |||
| zh || 中文 || Chinese | |||
|} | |} | ||
[[Category:Contribution requests]] | [[Category:Contribution requests]] |